Svetainės struktūraGrįžti į pradinį puslapįENPaieška

KVTC-CERT

 
Pradžia  Pradžia   Pradžia   Kodėl mes   Pradžia   KVTC-CERT

KVTC certificate

Adresas Pilies g. 23/15, 01123, Vilnius
Tel. +370 5 239 17 66, mob.tel. +370 611 444 12 (visą parą)
El. paštas sauga@kvtc.gov.lt 
 

 

KVTC-CERT yra tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimų grupė (angl. computer emergency response team), kurios paskirtis – spręsti įvairias kompiuterinio saugumo problemas, kylančias Saugiajame tinkle (toliau – ST) bei Lietuvos valstybės viešojo administravimo institucijų informacinėse sistemose. 2008 m. gegužės 1 dieną įkurtos Informacijos saugumo incidentų tyrimų grupės prioritetas – informacijos saugumo incidentų tyrimas, jų koordinavimas ir prevencija. KVTC-CERT informuoja ir konsultuoja klientus apie informacijos saugumo incidentus, įvairiausius programinius ir techninius sistemų pažeidžiamumus bei informacijos saugumo tendencijas.

 

KVTC-CERT tyrimų grupė atlieka šias informacijos saugumo ir prevencijos bei saugumo kokybės užtikrinimo funkcijas:

 

  • Reagavimas į informacijos saugumo incidentus,
  • Informacijos saugumo incidentų koordinavimas,
  • Pagalba ir tyrimo vykdymas įvykus informacijos saugos incidentui,
  • Įvairių saugumo įrankių monitoringas,
  • Veiklos tęstinumo ir atkūrimo planavimas,
  • Rizikos analizė ir informacijos saugumo konsultacijos.

 

KVTC-CERT vykdo tyrimus ir reaguoja į Lietuvos valstybės institucijų ir savivaldybių informacijos saugumo incidentus. Valstybinės kompiuterinės sistemos ir ypatingos svarbos infrastruktūriniai objektai yra prioritetinės svarbos.

 

KVTC-CERT apibūdinimas (pagal RFC2350)

 

2009 m. VĮ „Infostruktūra“, BĮ Kertinis valstybės telekomunikacijų centras pirmtakei, eksploatuojamam ST tinklui suteikta ir kasmet atnaujinama CERT (Computer emergency response team) akreditacija.

 

2012 m. įmonėje įdiegta informacijos saugumo vadybos sistema LST ISO/IEC 27001:2006, kuri 2015 m. sertifikacijos įstaigos „LST Sert“ pakartotinai sertifikuota atitikties sertifikatu, patvirtinančiu, kad įmonės informacijos sistema atitinka LST ISO/IEC 27001:2017 standarto reikalavimus.

 

Nuo 2019 m. liepos 1 d. LST ISO/IEC 27001:2017 standartas ir CERT akreditacija buvo atnaujinti ir pritaikyti  BĮ Kertiniam valstybės telekomunikacijų centrui.